Щодо оподаткування інвестиційного прибутку, Лист ДПА

Щодо оподаткування інвестиційного прибутку, 3484/К/17-0714, 05.08.2009, Лист, Державна податкова адміністрація України

Оподаткування інвестиційних прибутків фізичних осіб регламентується п. 9.6 ст. 9 Закону України від 22.05.03 р. N 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон), згідно з яким до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного року. Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв»»язку з придбанням такого активу.

 

Облік фінансових результатів операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

Фізичні особи, які протягом звітного року одержували доходи від продажу інвестиційних активів згідно зі ст. 18 Закону, повинні до 1 квітня наступного за звітним року подати до податкового органу за місцем проживання річну податкову декларацію та сплатити податок з суми одержаного інвестиційного прибутку за ставкою п. 7.1 ст. 7 Закону.

Щодо правомірності оплати юридичною особою придбаних у фізичної особи корпоративних прав векселем, то згідно із ст. З Закону України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.01 р. N 2374 зобов»»язуватися та набувати права за переказними і простими векселями на території України можуть юридичні та фізичні особи. Також відповідно до ст. 341 Господарського кодексу України взаємні розрахунки між учасниками господарських відносин, а також інші розрахунки у фінансовій сфері (безготівкові розрахунки) можуть здійснюватися у формі платіжних доручень, платіжних вимог, вимог-доручень, векселів, чеків, банківських платіжних карток та інших дебетових і кредитових платіжних інструментів.

Заступник Голови С.Лекарь

Не нашли ответа на свой вопрос? Узнайте, как решить именно Вашу проблему - обратитесь в форму онлайн-консультанта справа! Это быстро и бесплатно!
Комментарии 0
Спасибо! Ваш комментарий появится после проверки.
Добавить комментарий