Про оподаткування своєчасно не повернутих надміру витрачених інвалютних коштів, виданих на відрядження, Лист ДПА

Про оподаткування своєчасно не повернутих надміру витрачених інвалютних коштів, виданих на відрядження, N 11200/5/17-0716, 16.09.2009, Лист,  Державна податкова адміністрація України

(Витяг)

<…>
Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон» підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження за кордон, зобов»»язані забезпечити їх коштами у національній валюті країни, куди відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті, як аванс на поточні витрати у розмірах згідно з установленими нормами.

Залишок коштів понад суму, витрачену згідно із звітом про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, підлягає поверненню працівником до каси або зарахуванню на відповідний рахунок підприємства, установи, організації, що їх видала (у разі відрядження за кордон — у грошових одиницях, в яких було видано аванс), у встановленому законодавством порядку.

 

Якщо на відрядження за кордон суму авансу працівнику було видано у валюті та по закінченні відрядження він вчасно відзвітувався та повернув використаний понад норми залишок авансу у тій же самій валюті, то незалежно від коливань курсу цієї валюти по відношенню до гривні протягом терміну відрядження, об»»єкта оподаткування в такого платника податку не виникає.

Якщо платник податку не повертає протягом звітного місяця суму надміру витрачених коштів, наданих йому на відрядження у валюті, то відповідно до пп. 9.10.3 Закону [Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб»] така сума перевищення підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 9.10.1 Закону, та платник податку сплачує штраф, встановлений абзацом першим цього підпункту.

Саме до таких надміру витрачених та неповернутих у встановлений термін сум валютних коштів, виданих платнику податку на відрядження, слід застосовувати норму п. 3.3 ст. З Закону, згідно із якою при нарахуванні доходів в іноземній валюті така вартість перераховується у гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, діючим на момент одержання таких доходів.

Заступник Голови С.Лекарь

Не нашли ответа на свой вопрос? Узнайте, как решить именно Вашу проблему - обратитесь в форму онлайн-консультанта справа! Это быстро и бесплатно!
Комментарии 0
Спасибо! Ваш комментарий появится после проверки.
Добавить комментарий