Про фіксований сільськогосподарський податок, Лист ДПА

Про фіксований сільськогосподарський податок, N 22231/7/15-0717, 12.10.2009, Лист, Державна податкова адміністрація України

Державна податкова адміністрація України з метою забезпечення повноти відображення сільськогосподарськими підприємствами, які перейшли на сплату фіксованого сільськогосподарського податку, об»»єкту оподаткування — використовуваних сільськогосподарських угідь роз»»яснює наступне.

Відповідно до статті 3 Закону України від 17.12.98 N 320-XIV «Про фіксований сільськогосподарський податок» зі змінами та доповненнями (далі — Закон N 320) об»»єктом оподаткування для платників ФСП є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, в тому числі на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах).

Отже, сільськогосподарські підприємства в деклараціях по ФСП повинні відобразити площі земельних ділянок — сільськогосподарських угідь, які знаходяться у їх власності, в постійному користуванні, а також орендовані земельні ділянки, орендодавцями яких є як відповідні органи місцевого самоврядування і виконавчої влади, так і власники земельних ділянок та земельних часток (паїв).

Згідно з п. 5 Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 N 658 (зі змінами та доповненнями), сільськогосподарські підприємства для набуття і підтвердження статусу платників ФСП, крім податкового розрахунку ФСП, повинні подавати до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок витяг з державного земельного кадастру про склад земель сільськогосподарських угідь та їх грошову оцінку.

Мають місце випадки, коли земельні ділянки, які фактично використовуються сільськогосподарськими підприємствами, не включені до бази даних Центру державного земельного кадастру, що призводить до заниження об»»єкта оподаткування ФСП.

Однак звертаємо увагу на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2000 N 119 «Про затвердження Порядку реєстрації договорів оренди земельної частки (паю)» реєстрація договорів оренди земельних часток (паїв) проводиться виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної частки (паю), про що відображається у Книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв).

Тому, у таких випадках підтвердження площ використовуваних земель може здійснюватись виконкомом відповідної ради.

Разом з тим, згідно з пунктом «д» статті 4 Закону України від 01.07.2004 N 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» обов»»язковій державній реєстрації підлягає, зокрема, право користування нерухомим майном строком більш як один рік.

Існують також випадки, коли площа земельних ділянок не відображена в даних державного земельного кадастру із-за відсутності належним чином оформлених правовстановлюючих документів на землю.

Отже, якщо договори на оренду земельної ділянки укладені на термін до одного року та у разі використання сільськогосподарськими підприємствами земельних ділянок, правовстановлюючі документи яких проходять процедуру оформлення і ще не зареєстровані в базі даних структурних підрозділів Центру державного земельного кадастру, то для розрахунку ФСП площа земельних ділянок буде підтверджуватись відділами Держкомзему у районах.

Просимо довести зазначене до підпорядкованих органів державної податкової служби та платників фіксованого сільськогосподарського податку і спільно з відповідними органами земельних ресурсів забезпечити повноту обліку об»»єкту оподаткування цим податком.

Заступник Голови О.М.Любченко

Не нашли ответа на свой вопрос? Узнайте, как решить именно Вашу проблему - обратитесь в форму онлайн-консультанта справа! Это быстро и бесплатно!
Комментарии 0
Спасибо! Ваш комментарий появится после проверки.
Добавить комментарий